Siedzenia w autobusie – bezpieczenstwo i wygoda

Siedzenia w autobusie – bezpieczenstwo i wygoda

Paź 20

Siedzenia w autobusie - bezpieczenstwo i wygoda

ERB ma reputację bycia raczej młodzieńcze autor dobrze na jaskrawe kolory i działania, ale beznadziejnie brakuje zdolności do sportretowania znaków przekonujący głębokości.

Podczas debaty, jak bardzo prawdziwe jest to, i jak daleko, jeśli prawdą jest, ERB powinny być krytykowane za to, można zrobić gorzej niż pod uwagę tematykę szalonego naukowca w późniejszych powieściach Mars.

Seria ustawiony na Barsoom – Mars – biegnie do dziesięciu tomach. Moim zdaniem, choć wszystkie są dobre (z wyjątkiem czwartego), najlepszy z nich, niezależnie od drugiego, który jest super, to ostatnie pięć lat. Innymi słowy mówiąc ogólnie jakość zapisu wzrasta, kiedy przechodzą serii. A warto pamiętać, że wykresy szóstego, siódmego, tomy ósmego i dziewiątego wszystkich powiesić dość ściśle na występki „szalonego naukowca” – lub w każdym razie naukowiec, który podporządkowuje najbardziej normalne ludzkie uczucia do obsesyjnej ambicji naukowych ,

Siedzenia w autobusie - bezpieczenstwo i wygoda

W Master Mind Marsa chirurg, Ras Thavas, wykonuje mózgowe-przeszczepy dla obu podmiotów chętnych i niechętnych. W Fighting Man of Mars fizyk, Phor Tak, buduje super-broń i kłócą się z jego złej patrona, postanawia utworzyć na własną rękę jako światowego zdobywcy. W Swords of Mars Fal Sivas, twórca programowalnego mózgu mechanicznego (tak, ekspertem komputerowym w powieści z 1930 roku), ma nadzieję zdobyć bogactwo i władzę za pomocą pilota. A w Synthetic Men of Mars Ras Thavas jest gotowy do nowych sztuczek, choć tym razem – tworzenie niekontrolowane życie syntetyczny – zdaje sobie sprawę, że został ugryziony off więcej niż mógł żuć.

Zastanawiając się nad tymi przykładami wydaje mi się, że nie ma sensu używać słowa „stereotyp” jako krytyki. Muszę przyznać, że jeżeli są rozpatrywane osobno, każdy szalony naukowiec może być oznaczone jako takie, a odrzucona jako takie przez krytyków, którzy szanują analizę więcej niż historii.
Artykuł napisany przez: