Wynajem autobusu kontra jazda taksowka

Wynajem autobusu kontra jazda taksowka

Wrz 22

Wynajem autobusu kontra jazda taksowka

Gatunek Planetary Romans jest chyba najlepiej reprezentowana przez szereg Barsoom z Edgar Rice Burroughs. Burroughs (1875-1950), najbardziej znany jako autor Tarzana, napisał dziesięć tomów marsjańskiej przygody, z różnymi bohaterami zarówno lądowych i marsjańskich. Publikacja z serii trwała lata 1911-1941. W tym czasie, a ponieważ nie było innych próby stworzenia systemu Solar World http://pracowniaroslinna.pl/ogrody/projektowanie-ogrodow serię przygodową, ale żaden z nich nie zbliżył sukces Erba.

Jednym z jego świadomych naśladowców był Lin Cater (1930/88), który napisał serię przygodową 8-głośności ustawionej na księżycu Jowisza Callisto (opublikowane 1972-8). Sądzę, większość czytelników zgodzi się ze mną, że seria Callisto naprawdę nie uda. Myśl eksperyment mogę wykonać, aby sprawdzić prawdziwość tego stwierdzenia, to w następujący sposób: gdybym nagle usłyszeć o nieodkrytych Callisto powieści Lin Carter, czułbym się ten sam dreszcz radosnego oczekiwania, jak bym gdybym usłyszał o nieodkrytych Barsoom powieści? Nie.

Jednak Carter dość według wynalazku, przynajmniej w pierwszych trzech objętości Callisto. I nie niewolniczo echo Burroughs; dał tematu własnego skos. W Yathoons insectlike Callisto nie są dokładnie tak jak zielone mężczyzn Barsoom; Różnica jest wystarczająco dużo, aby być interesujące. Niebo piraci Zanador, ze swoim pomysłowym samolotów papieru, są jak nic na Barsoom. Jednak księżniczka uratowany przez Jandar Callisto jest jeszcze bardziej nudny niż Dejah Thoris helu Barsoom. Wygrywasz niektórzy, można stracić niektóre … ale na ogół Carter nie zawodzi z powodu braku wyobraźni.

Dlaczego więc, czy mu się nie uda? Częściowo dlatego, że podczas gdy w ogóle seria Barsoom coraz lepiej, jak to się dzieje, seria Callisto ulega stromego nurkowania w jakości po pierwszych trzech książek; Rzeczywiście muszę przyznać, nie mógł znieść, aby zakończyć wszystkie osiem z nich, podczas gdy pierwsze trzy były wystarczająco dobre dla jednego ponownego czytania.

Artykuł napisany przez: